Mexické týdny U Kohoutů jsou tady!

od 22. dubna 2024

Nahoďte sombreros a připravte se na chuťovou fiestu, protože v Pivnici U Kohoutů po roce opět začínají Mexické týdny! To znamená záplavu fantastických chutí a vůní plných chilli papriček, kukuřice, avokáda a koriandru.

Jako entrada, tedy předkrm, jsme vám připravili oblíbené Smažené jalapeños v křupavém těstíčku plněné smetanovým sýrem, k tomu nachos a čedarový dip. Kromě naladění se na správnou mexickou vlnu se skvěle hodí jako snack k vychlazené Plzni.

Naše sopa mexicana con pollo, Mexická polévka s trhaným kuřecím masem, je plná kukuřice, červených fazolí a rajčat, s vůní uzené papriky a zjemněná zakysanou smetanou. A navrch chips z tortilly.

Na řadu přichází hlavní chody, španělsky platos principales. Quesadilla s trhaným vepřovým patří mezi nejoblíbenější mexické speciality a nechybí ani v naší nabídce. Zapekli jsme do ní jalapeños, kukuřici, červenou cibuli a čedar, a navíc Frisée salátek s koriandrovým dipem.

Svěží letní Tacos salát je oblíbené party jídlo pro slunné dny. Pochutnáte si v něm na marinovaném kuřecím mase, křupavé tortille, svěžím mangu, avokádu a okurce, šťavnatých cherry rajčatech a čerstvém salátku s mexickou salsou.

Caesar tacos s kuřecím prsíčkem, ančovičkami, majonézou, římským salátem, cherry rajčátky, restovanou slaninou a krutony jsou božskou kombinací dvou nejznámějších jídel mexické kuchyně, a to tacos a salátu Caesar. Rozhodně je přijďte ochutnat, jsou zkrátka absolutamente deliciosos!

Na řadu přichází vaca molida. Pořádný Hovězí burger s chorizem jsme doplnili sýrem Monterey Jack a papričkami jalapeños, přidali ledový salát a dochutili skvělou uzenou majonézou. Taky na něj dostáváte chuť? Ay, caramba! Ani se vám nedivíme! Zlatavé hranolky jako příloha jsou samozřejmost.

Vepřová panenka plněná jalapeños v úpravě sous-vide je delikatesní klasika s mexickým šmrncem. Jako přílohu dostanete křupavé bramborové rösti s kukuřicí a čedarovou omáčku k tomu. Super ukázka česko-francouzsko-mexicko-švýcarsko-britského přátelství na talíři. Jídlo prostě spojuje!

Každopádně mexické menu zakončíme ryze mexickým postre, dezertem. Karamelový Flan je vlastně cheesecake a brownies v jednom. Ochutili jsme ho mangovým chutney se špetkou chilli, takže s každým soustem příjemně zajiskří na jazyku.

Přijďte se k nám přesvědčit, že mexická kuchyně patří mezi ty nejlepší na světě. Rezervujte si stůl na tel. 730 150 220 nebo online v rezervačním formuláři.

Hasta luego!

Mexické týdny - Pivnice U KohoutůMexické týdny - Pivnice U KohoutůMexické týdny - Pivnice U KohoutůMexické týdny - Pivnice U KohoutůMexické týdny - Pivnice U KohoutůMexické týdny - Pivnice U KohoutůMexické týdny - Pivnice U KohoutůMexické týdny - Pivnice U KohoutůMexické týdny - Pivnice U KohoutůMexické týdny - Pivnice U Kohoutů