Svatomartinské hodování

Od 7. 11. 2022

Svatomartinské hodování v Pivnici U Kohoutů

Naši Svatomartinskou husu a další husí speciality můžete letos ochutnat již od 7.11.! Zastavte se obalit si nervy na pomalu ale jistě přicházející Vánoce a nabrat nějakou tu termoregulační vrstvu navíc pro případ, že ještě letos přijdou kruté mrazy.

I letos pro vás budeme jako již tradičně připravovat Svatomartinské menu! Jestli přijede svatý Martin na bílém koni vám úplně zaručit nedokážeme, ale že si u nás i tentokrát skvěle pochutnáte si dovolíme tvrdit téměř s jistotou. Kromě skvělých husích chodů pro vás máme připravený i vymazlený podzimní dezert a na zapití kromě piva pro fajnšmekry i výběr mladých a Svatomartinských vín.

Svoji hostinu můžete začít předkrmem. Na opečené crostini si budete moct máznout naši husí paštiku, ke které vám připravíme cibulové chutney s rebarborou. Od předkrmu pokračujeme rovnou k polévce, kterou bude silný krémový husí vývar s drůbky a kořenovou zeleninou.

Hvězdou večera nebude nikdo jiný než Pečená husa. Té od nás na jednu porci dostanete celou čtvrtku a společnost jí na talíři bude dělat červené hlávkové, ale i bílé kysané zelí. Navrch vám k téhle už tak velké hromádce dobrot přihodíme ještě variaci špekového a bramborového knedlíku. A pokud se k nám chystáte ve skupině a troufnete si, připravíme vám do pekáčku celou husu i s extra porcemi příloh pro celý stůl!

Pokud po předchozích chodech ještě nebudete úplně praskat ve švech, rozhodně si nenechte ujít sladkou tečku na závěr. Jako dezert na vás bude čekat Makový cheesecake s povidly a macerovanými švestkami. V případě, že patříte k těm, kteří husu zapíjí pivem, doporučili bychom vám pro tentokrát udělat výjimku, nebo půllitr v průběhu večeře střídat i s vinnou skleničkou. Máme pro vás připravený výběr mladých a Svatomartinských vín ze skvělých lokálních vinařství Oulehla a Omasta. Rádi vám poradíme, které víno bude ideální ke konkrétnímu chodu a k vaší aktuální náladě.

A na závěr pro vás máme maličkou výzvu! Pokud jste se ještě nezalekli a těšíte se, až ochutnáte naše husí menu od předkrmu, přes polévku, čtvrtku husy až k dezertu, nadělíme vám ho za zvýhodněnou cenu. Jelikož naše husí hodování bývá jednou z nejoblíbenějších akcí roku, rozhodli jsme se jej roztáhnout od 7.11. do 12.11. I přesto bychom vám rozhodně doporučili udělat si pro velký zájem předem rezervaci, abyste měli jistotu, že si tenhle svátek obžerství budete moci užít ve velké parádě podle svého gusta. Stůl můžete rezervovat na čísle 730 150 220, nebo přímo v našem rezervačním formuláři na webu. Těšíme se na vás!

Svatomartinská hostina - Pivnice U KohoutůSvatomartinská hostina - Pivnice U KohoutůSvatomartinská hostina - Pivnice U Kohoutů