Středeční grilovačky v Kohoutovicích

od 5. července 2023

Taky už se od posledního grilování minulý rok nemůžete dočkat zahájení letošní grilařské sezóny? My rozhodně. Proto máme obrovskou radost, že vás můžeme konečně pozvat na zahájení našich pravidelných středečních grilovaček. Začínáme už 5.7. a pokračujeme celé léto.

Toto léto si u nás můžete pochutnat na 4 různých druzích steaků, ke kterým si můžete vybrat ze 3 různých příloh a 2 omáček a nakombinovat podle aktuálních chuťových preferencí. Hlavní peckou večera bude král steaků vepřový T-bone steak. Díky své poloze obsahuje tento řez masa část kotlety a část panenky, ale zároveň má vrstvu tukového krytí, která mu poskytuje vysokou šťavnatost a výraznou chuť. Panenka s kotletou zase steaku zaručí jemnou strukturu. Z kuřecího masa vám ogrilujeme část Supreme, která je ideální partií právě na přípravu steaků. Obsahuje totiž část kosti, která celému kousku zdánlivě suššího prsního masa dodává šťavnatost a výraznější chuť. Takže žádný strach z vyschlého kuřecího masa bez chuti, na našem kuřecím supreme si rozhodně pochutnáte. Z hovězího masa jsme pro vás tentokrát vybrali Vysokou plec a Flank steak. Že jste ještě vysokou plec nejedli jinak než s omáčkou a knedlíkem? Tak to rozhodně skočte vyzkoušet, jak ji umíme připravit na grilu. I přesto, že plec pochází z přední části hovězího a je velmi namáhaným svalem, její jemné tukové mramorování masu zajistí příjemnou chuť i konzistenci. Podobně je tomu i s flank steakem, tedy hovězím pupkem. Ten se nachází na spodní části břicha, podle čeho získal své jméno. Díky svému mramorování tukovými žilkami ho můžete také znát spíš ve společnosti omáčky a knedlíku, ale nebojte, nechali jsme vám ho pořádně uzrát, a tak se budou steaky z něj jen rozplývat. Jako přílohy můžete tentokrát zvolit opečené brambory, lehčí grilovanou zeleninu, a jestli to chcete vzít úplně z lehka, připravíme vám i čerstvý zeleninový salát. Omáčku si můžete poručit buď smetanovou s houbami, nebo z nakládaného pepře.

Tak co? Už se vám taky sbíhají sliny? Stavte se v průběhu léta a pokud chcete mít jistotu, že vám podržíme místo, udělejte si rezervaci na telefonu 730 150 220 nebo přímo na našem webu.